Rejs Na Zatokę Gdańską - Vector 10? NIE. NOwy jacht Delfia 40,3

Ahoj Żeglarze. ZMIANA JACHTU.  Dalej w tekście opis dlaczego.
Tym razem rejs na przedsionek morza. Zapraszam na Zatokę Gdańską. Start i meta naszego rejsiku w Gdyni. Termin 10.06. - 15.06.2020. Popłyniemy do trzech portów. Jeżeli dopisze pogoda zawiniemy ównież do Władysławowa. Portu otwartego morza.
Jacht Vector 10. 

 

Ostatecznie o trasie, w zależności od prognozy pogody, czyli siły i kierunku wiatru, po przedłożeniu załodze argumentów za i przeciw, zdecydujemy z ekipą w dniu startu.

Rejs skalkulowany li tylko i wyłącznie po kosztach. Non profit. W cenę rejsu wkalkulowałem czarter jachtu i jego sprzątanie. 650 zł/os. 

Wyżywienie 140 zł.  Jemy na jachcie.  Nie łazimy po knajpach.

Kasa statkowa do rozliczenia. 100 zł/os z której pokrywamy postoje w potach, toalety i prysznice oraz paliwo do disel grota.

Razem daje nam to 650 + 140 + 100 = 890 zł/os.


Zapewniamy jedzonko w trakcie rejsu.  Zaprawy na rejs robimy własnoręcznie w naszej Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej  z naszych plonów.  Razem z żoną Leną  przygotowujemy prowiant na rejs. Swojskie szyneczki, wędzone sery, kiełbaski, pasztety, jedzonko wiejskie w słoiczkach do odgrzania.

Jeżeli wędkujecie, weźcie wędki. Dorsze sprawiam w  3 sekundy, filetuję w 10 sekund. Robię smażone, duszone , gotowane, marynowane. Teraz sezon na bellonę. Do wędki, obrotówka, długi minimalnie 10 cm stalowy przypon.
 Wyprawa ze mną na morze to nie tylko przyjemnośc żeglowania ale również przyjemność dla podniebienia oraz zdobywanie wiedzy i praktyki morskiej. Rejs nie tylko turystyczny lecz również stażowy i szkoleniowy. W trakcie rejsu nauczam: nawigowania, przepisów, pracy na mapie, obsługi klasycznych przyrządów nawigacyjnych, różnych technik nawigacji, nowych i starych.

 

Czym płyniemy? Jachtem Vector 10? Tym mieliśmy płynąć. Lecz dziadowska firma nie przygotowała jachtu na czas. 5 dni przed wyjściem w morze poinfiormowano mnie, że jacht nie jest gotów i nie będzie gotów do rejsu w wyznaczonym terminie.  W ostatniej chwili od innej firmy czarterowej pozyskaliśmy Delfię 40.3.

Link do firmy www.premiumyachting.pl

Jacht spory, bezpieczny, sprawdzony przez moich kolegów kapitanów. Zachwalany. 

Procedura zapisu na rejs:

  1.  Zadzwonić  513 418 709 z zapytaniem czy są jeszcze wolne miejsca na rejs. Napisać maila potwierdzającego zgłoszenie na adres afiryn@wp.pl  Podając swoje dane imię i nazwisko,datę urodzenia, stopień żeglarski.
  2. Po otrzymaniu  pozytywnej odpowiedzi, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500zł.  Wysłać mailem zawiadomienie o wpłacie, a w nim niezpomnieć o wpisaniu tytułem : REJS NA ZATOKĘ GDAŃSKĄ  oraz od kogo. Czyli kto wpłaca.  Konto do wpłat: BS Skórcz Andrzej FIRYN 82 8342 0009 0008 6958 3000 0001
  3. Tworzę grupę kontaktową i kontaktujemy się messengerem, jednocześnie informując całą załogę o różnych sprawach dotyczących rejsu (np. o zajęciach z nawigacji w Osieku, pomocy w transporcie do Gdyni itp.). Każde pytanie do mnie czy też do któregoś z was, wysyłamy do całej grupy.
  4. O zapisie na rejs decyduje data wpływu zaliczki i data wstępnej rezerwacji.
  5. Może się zdarzyć, że zrezygnujecie z rejsu w trakcie jego organizacji juz po wpłacie zaliczki, lub kolejnej wpłaty. Wówczas zwrot  nastąpi po znalezieniu na swoje miejsce nowego członka załogi w swoje mmiejsce.
     

Tuż przed zamusztrowaniem na jacht należy uiścić u kapitana  opłatę Kaucję w wysokości 700 zł/os. Kapitan Kaucję wpłaca armatorowi. Jest ona zabezpieczeniem finansowym na poczet niezamierzonych strat.  Kaucja, o ile nie będzie start, do zwrotu po zakończeniu rejsu.

Z kaucji pokrywa się straty spowodowane np. niesubordynacją załoganta. Czyli. Jeżeli załogant pobierze kamizelki lub szelki a je zgubi to z kaucji zwrotnej odliczam. Lub będzie bawić się racami i dla zabawy odpali,  z kaucji zwrotnej odliczam koszt zakupu nowej. Jeżeli wrzuci podpaski czy też husteczki higieniczne do kingstona i zatka tzn popsuje się wirnik potrącam koszt naprawy i części zamiennych. Jeżeli wyrzuci do zlewozmywaka resztki jedzenia lub śmieci odliczam za koszt naprawy. Niewykonywanie zgodnie z poleceniami kapitana w trakcie manewrów portowych i z tego powodu awarie to też potrącenie z kaucji. Zużycie  paliwa powyżej 40 litrów to również dodatkowy koszt potrącany równo od każdego załoganta z kaucji. Ponieważ to będzie czerwiec nie będzie trzeba używać ogrzewania czyli już na starcie oszczędzamy paliwo. Cztery lata temu, niestety trza było w sztormie pod wiatr przez 2 x po półtora doby podpierać się silnikiem i dopłata za paliwo wyniosła 500 zł podzielona równo pomiędzy załogę. Ogrzewanie webasto działało również pełną parą.

Po rejsie wystawiam załodze tzw opinie z rejsu,  które należy gromadzić w celu uzyskania wyższych stopni żeglarskich.
 

 

REZERWACJA MIEJSC DELFIA 40,3 s.y DELAPHI
10 czerwcado 14 czerwca

 

kpt

ZAJĘTE

JENDREK

I-SZY

ZAJĘTE

NORBERT

II-gi

ZAJĘTE

HANKA
 

załoga

ZAJĘTE

KACPER

załoga

ZAJĘTE

PIOTR

załoga

ZAJĘTE

MIŁOSZ

 

załoga

ZAJĘTE

OLEK

 

 

 

 

 

Terminy wpłat należności za rejs:

29 kwietnia 500 zł

15 maja 390 zł

 

BS Skórcz
Andrzej Firyn
82 8342 0009 0008 6958 3000 0001

 

Wynegcjowałem aneks do umowy czarteru. O ile nie będzie można zrealizować rejsu w ustalonym terminie z powodu koronowirusa rejs zostanie zrealizowany w innym terminie. Messengerem przesłałem wam aneks. Pozdrawiam Andrezj FIRYN

Facebook