Przedsmak Morza Bałtyckiego - wyprawa żeglarska po Zatoce Gdańskiej.

Zapraszam na żeglarską wyprawę po Zatoce Gdańskiej.Termin 26 sierpnia do 2 września 2023. Propozycja wspónego rejsu skierowana do żeglarzy jachtowych, harcerzy, nastolatków, po naszych kursach. I oficer instruktor Kacper!!!
Ilośc wolnych miejsc 7

Rejs non profit, po kosztach. Wyliczyłem około 1140 zł. Gdzie chcemy zawinąć? Sopot, Hel, Gdańsk, jastarnia, Puck. Przekop Merzei Wiślanej Nowy Świat, Sobieszewo. To już będą godziny do stażu na morskiego. W planach: plaża i kąpiel w morzu, muzea, zabytki. Wielkie koło widokowe w Gdańsku.
Puck ma nową marinę, nowe wejścia i podejścia do portu. Będziemy aktualizować mapy. Nauczę was.


   Kontakt Andrzej FIRYN: zadzwoń 513 418 709, skontaktuj się przez facebooka - messengera, lub napisz maila: afiryn@wp.pl albo nas odwiedź.
W koszcie, są ujęte opłaty portowe, paliwo, wyżywienie na jachcie. Warto jednak mieć kieszonkowe. W niektórych portach za toalety każą sobie słono płacić, wjazd kołem kosztuje, muzea np Sołdek też kosztują.

 

ZAPISY: Zgłoszenia messengerem lub telefonicznie 513 418 709 lub mailem afiryn@wp.pl


Wpłata 1140 zł za rejs + kaucja 750 zł. Wyślijcie mi potwierdzenie przelewu.
Kaucję można mieć w gotówce. Zaznaczyć w zgłoszeniu. 
Tylko pełna wpłata jest potwierdzeniem zajęcia miejsca i uczestnictwa w tym rejsie.


Ilość miejsc ograniczona. O zapisie i całkowitej rezerwacji decyduje data wpłaty. 

                                                                Wpłat dokonujemy na:

Andrzej FIRYN


82 8342 0009 0008 6958 3000 0001

Przy dokonywaniu wplat należy wpisać tytułem " Przedsmak Morza Bałtyckiego". imię i nazwisko.........., adres kontaktowy..........................",

W tabeli lista załogi zaznaczyłem miejsca zajęte na czerwono, miejsca wstępnie zarezerwowane na żółto. Wolne na zielono. Jednak dopiero wpłata całej sumy za rejs jest potwierdzeniem zpisania i zajęcia miejsca.

Lista załogi

kpt

I-szy

   Załoga

Załoga

Załoga

Załoga

     Załoga
zajęte zajęte zajęte zajęte zajęte zajęte zajęte

Jendrek F

Kacper Filip K. Rysio F. Tosia Z. Tosia G. Konrad W.Na pytania co zabrać:

 1. Do spania: śpiwór, podusia, prześcieradełko, kocyk dla zmarźluchów no i dresik lub piżamka. Przypominam, że na jachcie jest webasto, czyli ogrzewanie jachtowe.
 2. Do jedzenia:  apetyt, sztućce, kubek termiczny z rączką, ściereczka do naczyń.
 3. Do ubrania: buty do wnętrza do jachtu(papucie, sandałki,), na zewnątrz buty odporne na wodę,ja preferuję latem trampki- szybko schną, buty do maszerowania, bielizna, odzienie wierzchnie, odzienie nieprzemakalne, okulary przeciwsłoneczne, rękawiczki, czapka zimowa na noc, kalesony albo getry. Jednocześnie stroje kąpielowe. Będzie okazja zaliczyć plażę na Helu, w Pucku i w Sobieszewie. Na jachcie, po jego pokładzie, poruszamy się w butach z niesmolącą podeszwą (taką co nie zostawia śladów). Ciuchy pakować w woreczki foliowe , następnie w torbę podróżną. Nie zabieramy walizek. Na  walizki nie ma miejsca. NA WALIZKI NIE MA MIEJSCA. Powtórzę NA WALIZKI NIE MA MIEJSCA.
  Przesąd żeglarski mówi, że parasolka i walizka na jachcie, przynoszą pogodowego pecha.
 4. Środki czystości: chusteczki nawilżane (przypominam,  że tych chusteczek nie wyrzucamy do toalety-naprawa zatkanej-na koszt sprawcy), szczoteczka do zębów w etui, mydło w płynie pod prysznic - małe na 1 tydzień, ręcznik. Klamerki do przypinania prania.
  Na jachcie będzie papier toletowy, chusteczki chigieniczne suche. Ręczniki do naczyń, myjki, płyn do naczyń, mydło w płynie.
 5. Techniczne: latarka czołówka, scyzoryk surwiwalowca.
 6. Na dolegliwości żołądkowe od choroby morskiej: różne środki począwszy od imbiru, awiomarin. 
  Podobno picie, codziennie już tydzień przed rejsem herbaty z imbirem oraz w rejsie, łagodzi skutki bujania na morzu.
 7. Medycyna: Jakieś środki przciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, bandaż, plaster itp. Własne leki czyli zapas leków używanych codziennie. Najlepsza rada to, UWAŻAĆ NA SIEBIE
 8. Można mieć własną kamizelkę asekuracyjną. Dla niepełnoletnich zabieram z Osieka kamizelki asekuracyjne.
  UWAGA! Ograniczcie się przy pakowaniu. 

Każdy uczestnik na poczet przyszłych niezamierzonych strat wpłaca kapitanowi kaucję 750 zł. Kapitan kaucję wpłaca armatorowi. Jest ona zabezpieczeniem finansowym na poczet niezamierzonych strat nie objętych ubezpieczeniem.  Kaucja do zwrotu po zakończeniu rejsu.

Z kaucji pokrywa się straty spowodowane np. niesubordynacją załoganta. Czyli. Jeżeli załogant pobierze kamizelki lub szelki a je zgubi to z kaucji zwrotnej odliczam. Lub będzie bawić się racami i dla zabawy odpali,  z kaucji zwrotnej odliczam koszt zakupu nowej. Jeżeli wrzuci podpaski czy też husteczki higieniczne do kingstona i zatka tzn popsuje się wirnik potrącam koszt naprawy i części zamiennych. Jeżeli wyrzuci do zlewozmywaka resztki jedzenia lub śmieci odliczam za koszt naprawy. Niewykonywanie zgodnie z poleceniami kapitana w trakcie manewrów portowych i z tego powodu awarie to też potrącenie z kaucji. Zużycie  paliwa powyżej 40 litrów to również dodatkowy koszt potrącany równo od każdego załoganta z kaucji. Ponieważ to będzie sierpień nie będzie trzeba używać ogrzewania czyli już na starcie oszczędzamy paliwo. Kaucja jest po rejsie zwrotna. 

POSIŁKI na jachcie zapewniam z kasy rejsowej: Jemy trzy razy dziennie.
Na Sniadanie o 09.00: kanapki, kawa, herbata, może jakaś kaszka na mleku z owocami
W porze obiadu o 14.00: zupę
Klacjo obiad o 19.00: np leczo z makaronem, spaghetii, gulasz z kaszą itp.
Na przegryzki pomiędzy posiłkami będą zupki tzw chińskie, gorące kubki, słodki kubek - kisielki, budyńki. Nie wyżerać makaronu na sucho z zupek chi
ńskich. 

 
Stawkę żywieniową wyliczyłem bardzo nisko 25 zł/os/dzień. Dlatego w jakimś porcie raz zjemy obiad w knajpie za swoje. Np rybę, frytki.
Nie kupuję słodyczy. Słodycze we własnym zakresie.


Na jchcie brak miejsca szczególnie na śmieci. Należy ograniczyć się przy zakupach. W każdym porcie są sklepy. Będziemy robić zakupy co drugi dzień. Blisko marin. 

 
NOWY PLAN PORTU W PUCKU
 

 Tak jak zawsze jestem otwarty na nowe pomysły. Mając czas, mogę poprowadzić rejsy zorganizowane przez was.

Żegluję już 48 lat, w tym  po morzu 31  a jako kapitan na morzu 29.

Facebook