Regaty Dnia Dziecka i Zaczarowany Dzień Dziecka w Osieku w CRiR "Dobry Brat"

Regaty Dnia Dziecka  Pucharu Morza Kociewskiego zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "Kałębie" w Osieku już za nami.  Pierwszego dnia w sobotę, skucha - zimno, sztorm na jeziorze, co 10 minut ulewne deszcze. Pogoda typowa dla przechodzącego  zimnego frontu. Tylko czterech zawodników zapisało się do regat. Komisja sędziowska odwołała tego dnia wyścigi.

Za to w niedzielę frekwencja dopisała. Tego dnia wyścigi połączone były z Zaczarowanym Dniem Dziecka Niepełnosprawnego organizowanym przez CRiR Dobry Brat. Nasi mistrzowie zaprezentowali dzieciom pokaz wyścigów w zatoce pod Dobrym Bratem. Na scenie po wyścigach dzieci zobaczyły mistrzów nad mistrzami. Był Piotr Olewiński, Srzednicki Michał. Na scenie zaprezentowała osiągnięcia Polskich mistrzów Windsurfingu żona trenera Polskiej Kadry Olimpijskiej Aurelia Kowalska. Namawiała gorąco dzieci do spotkania ze sportami wodnymi. Nasz klubowy kolega Robert Pieczka opowiedział w jaki sposób zajął drugie miejsce w Regatach o Puchar Prezydenta Sopot. Klubowy kolega Leszek Kulesza wypowiadał się na tematy żeglarskie w oparciu o działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego Kałębie w Osieku.

Dzieci z zachwytem podziwiały pokazy mistrzów na deskach z żaglem na naszym przepieknym "Morzu Kociewskiem" . W święcie dzieci uczestniczyła TVP Bydgoszcz. Reporterzy filmowali i filmowali. Z zebranego materiału przygotowali reportaż pod tytułem "Najważniejszy jest uśmiech".

Zawodników żywiła nasza stanica. Po regatach Becia dostarczyła na bazę klubu obiadki przygotowane przez Lenkę. SMAKOWAŁO!

Poniżej link w którym znajdziecie wspomnienia z imprezy Zaczarowany Dzień Dziecka Nipelnosprawnego, pozyskany dzięki pracy reporterów z TVP Bydgoszcz.

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/spoleczne/najwazniejszy-jest-usmiech/7609099

 

Wyniki oraz klasyfikacja generalna:

Facebook