KOCIEWSKIE MORZE DLA DZIECI - SPRAWOZDANIE

Było fajnie, wesoło, pogodnie. Z małym  10 minutowym poślizgiem rozpoczelismy imprezę KOCIEWSKIE MORZE DLA DZIECI. Pogoda na medal. Słońce, upał, lekkie wiatry. Dzieci z rodzicami sporo lecz niestety większość spoza Osieka. Za to sporo z Warlubia, Leśnej Jani, Grudziądza, Nowego, Gdańska, Starogardu Gdańskiego. Pływały trzy jachty: Nash 18 - Arda,  Orion - Ares, Omega - Nefele.  Cztery kajaki: Błękitek 1 , Błekitek 2, Kropek i Zielonek. Ulubione kajaki dzieci to Błękitek 1 i Błękitek 2 produkcji Tomasza Błochowiaka z Zamościa koło Bydgoszczy. Około 14 tej na plaży robi się tłoczno, gwarnie, wesoło. Na przejażdżki jachtami kolejka.
Jachty i kajaki na tą imprezę użyczyli: ZHP Starogard Gdański oraz Agroturystyka Żeglarstwo Firyn z Osieka.

Ze względu na duże zainteresowanie żeglowaniem na jachtach zwiększamy ilość kursów. Plywamy po 30 - 45 minut.

 

Emilka Brzoska prowadząca sklep przemysłowy plywając fotografowała Osiek od strony jeziora. Dzięki temu można będzie latem nabyć w jej sklepie pamiątkowe kubki z widokami Osieka, z osieckimi zabytkami,  widokiem jeziora Kałębie z żaglówkami i kajakami.

Dzieci sterowały pod nadzorem skipperów, którzy opowiadali swoje morskie przygody. Wiele z dzieci na jachtach żeglowało pierwszy raz. Podobało im się sterowanie, praca żaglami. A rola tzw desantu była dla nich wyzwaniem. Stanąć na wąskim dziobie, przed keją rzucić cumę, wyskoczyć i przyhamować żaglówkę.

Biuro imprezy prowadziła Lenka. Częstowała kawą , herbatą.

Skipperzy: Mariusz, Jendrek, Krzysiu Misiu

Dziękuję za pomoc: Mariuszowi Balewskiemu, Krzysiowi Sobotko, Bogdanowi Cybula, Wioletce Kulesza, Arkadiuszowi Wnorowskiemu, Wojtkowi Mokwa z harcerzami z StG Anetce, Kacprowi, Miłoszowi.

Po raz kolejny impreza Kociewskie Morze Dla Dzieci odbyła się. Cieszyła się większym zainteresowaniem niż rok temu.

Facebook