REGATY "NA JAGODY" ZA NAMI

Dnia 20 lipca 2013 roku w Osieku na plaży od samego rana był ruch, gwar i śmiechy.  To załogi jachtów oraz deskarze przygotowywały się do regat. Do regat NA JAGODY.
Regaty Na Jagody, to impreza żeglarska towarzysząca gminnemu festynowi Na Jagody.

 

Regaty rozegrano  w dyscyplinach  Raceboard oraz jachty żaglowe w klasach:

  1. do 5 m dlugości
  2. od 5 do 7 m długości
  3. powyżej 7 m długości

 

W tych regatach uczestniczyło 10 windsurfingów oraz 7 jachtów. Ośmy jacht zaraz po starcie wycofał się z powodu problemów technicznych. Regaty sędziowali: sędzia główny Krzysztof SOBOTKA  oraz  Andrzej FIRYN komandor regat.
Pierwszy bieg jachtów wystartowano zgodnie z planem o godzinie 11.00. 15 minut później popłynęły deski z żaglem. Do godziny 16 rozegrano 3 biegi. Po pierwszym biegu z przyczyn technicznych ( wycofanie się jachtu), załogant Remigiusz BERNACKI z jachtu MICHU zamusztrowano do załogi jachtu ARDA.

Popłynęły jachty:

  • "Bora Bora", armator Jerzy PIELA pod skipperem Mariuszem BALEWSKIM
  • "Arda" armatorzy rodzina  FIRYN pod skipperem Wojciech JANYK
  • "470" armatorzy rodzina KULESZA pod skipperką Woletką KULESZA
  • "MICHU" armator Krzysztof WICZYŃSKI pod dowództwem Krzysia WICZYŃSKIEGO
  • "NAUTILUS" armator CRR DOBRY BRAT prowadzony przez Pawla MADEYSKIEGO
  • "DOBRY BRAT" armator CRR Dobry Brat,  dowodził  nim Stanisław LEWANDOWSKI
  • "ARES" armator ZHP w Starogardzie Gdańskim, skipperka Lona LITWIŃSKA

 

W regatach jachtów wzięło udział 21 zawodników. Zawodnicy przyjechali z Gdańska, Gdyni, Łodzi, Starogardu Gdańskiego, Warlubia, Grudziądza, Słupska. Najliczniej był reprezentowany Osiek. Najmłodszą uczestniczką regat była Zuzanna KWICZOR z Osieka.
 

 

Zakończenie regat odbyło się na festynie Na Jagody około godziny 19-tej. Żeglarzy na scenę zaprosił prowadzący festyn Stefan GALIŃSKI. Nagrody wręczali: Pani Wójt Gminy Osiek Stanisława KUROWSKA, Przewodniczący Rady Gminy Osiek Jerzy KŁOS, Kierownik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego Józef KABAŁA.
Najfajniejsze nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe. Były to nagrody z logo KOCIEWIE CZEKA NA CIEBIE. W imieniu organizatorów dziękujemy. Każdy uczestnik regat otrzymał pamiątkowy kubek z logo Osieka i zdjęciem morza Kociewskiego lub Osieka widzianego z jeziora.
 Kubeczki zakupiliśmy w sklepie przemysłowym prowadzonym przez Emilię Brzoska, która serdecznie zaprasza na zakupy.

Na koniec żeglarze jachtowi pstryknęli sobie pamiątkowe zdjęcie na największej łodce tych regat.

Regaty Jachtów Morza Kociewskiego Na Jagody zakończyły się w sobotę. Natomiast regaty desek w klasie raceboard trwały jeszcze w niedzielę 21 lipca. Deskarze rozegrali 7 biegów. Trzy w sobotę i cztery w niedzielę.

Uczestniczyło 10 desek z żaglem w klasie RACEBOARD. Drugiego dnia sędzinami regat windsurfingowych były: Ilona LITWIŃSKA i Elżbieta SADOWSKA.

Wyniki, nazwiska zawodników oraz wykaz klubów jakie reprezentowali poniżej.

Dziekujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą atmosferę.  Przyjaciołom żeglarstwa za pomoc podczas organizacji regat.  Emilce Brzoska za otworzenie sklepu późno po zamknięciu gdy zabrakło trofeów. Plażowiczom za entuzjastyczne kibicowanie. Lence i jej córkom, Beci i Blance za super obiad na łonie natury.

Kolejne Regaty Jachtów Morza Kociewskiego odbędą się 17 sierpnia 2013 roku.

W imieniu organizatorów serdecznie ZAPRASZAM. Kontakt w sprawie regat z Andrzejem FIRYN kom. 513 418 709 lub mailem afiryn@wp.pl

Facebook