Zgrupowanie szkoleniowe na żeglarza jachtowego 2017

Kurs stacjonarny  w terminie 01.07. - 13.07. z egzaminem na patent żeglarza jachtowego 13.07.2017


Nabór zakończony na Stacjonarne Zgrupowanie Szkoleniowe przygotowujące do egzaminu na żeglarza jachtowego.  Od wielu lat corocznie w Osieku nad jeziorem Kałębie  zwanym Morzem Kociewskim, odbywają się szkolenia w  przyjacielskiej rodzinnej atmosferze. Kameralny nastrój, ograniczona ilość uczestników  zapewniają spokój oraz bezproblemową koncentrację potrzebną do wchłaniania tajemnej wiedzy żeglarskiej. "... szczury lądowe przekuwamy w wilki morskie..."

Zapewniamy wysoki poziom nauczania w tym  kadrę z wieloletnim dośwadczeniem instruktorskim. Wyżywienie 3 razy dziennnie. Wyżywienie i słodkie podwieczorki w wykonaniu Pani Leny. Na jachtach napoje chłodzące(woda mineralna).

Ilość miejsc ograniczona. Tylko 8.  Celem rezerwacji miejsca poproszę o pierwszy kontakt  mailowy  na afiryn@wp.pl. lub telefonicznie pod numer 513 418 709

Szefem szkolenia jest "Jendrek", żeglujący 39 lat, szkolący 36 lat.

Koszt z zakwaterowaniem i wyżywieniem 1160 zł.

Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 10.00. Obowiązkowa punktualność. Proszę przyjechać przed godziną 09.00 w dniu rozpoczęcia kursu lub wieczorem dzień wcześniej celem zakwaterowania.

 

Procedura zapisu.

 

Mailem na adres afiryn@wp.pl poproszę o dane osoby chcącej uczestniczyć w szkoleniu:

 • imię , nazwisko
 • data urodzenia lub Pesel
 • adres zamieszkania
 • dla osoby uczącej się, w jakiej szkole pobiera naukę , w której klasie.
 • imię i nazwisko rodzica lub opiekuna prawnego jego adres jeżeli jest inny niż niepelnoletniego uczestnika.
 • numer kontaktowy  najlepiej numer komórki dotyczy to rownież niepełnoletniego uczestnika.

oraz  w tymże mailu tekst:

"zgłaszam udział (tutaj imię i nazwisko) w zgrupowaniu szkoleniowym na żeglarza jachtowego w terminie ... (tutaj wpisać termin szkolenia) w Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej Firyn w Osieku"

Koszt  pobytu w naszej Agroturystyczenj Stanicy Żeglarskiej jednocześnie uczestnicząc w szkoleniu  w powyższym terminie to 1160 zł.
Aby na mocno zarezerwować miejsce należy dokonać wpłaty zaliczki 30 %  to jest 348 zł

 

 Termin kursu 01.07. - 13.07.2017. do 20 czerwca 2017 r.

Na  konto;

Andrzej FIRYN

BS Skórcz o/Osiek

80 8342 0009 0015 7111 3000 0001

z dopiskiem "ZALICZKA Udział w Zgrupowaniu Szkoleniowym .........(tutaj imię i nazwisko) w terminie .....(podać wybrany termin)"

Dopiero po wpłacie zaliczki, po mailu informującym o wpłacie,  potwierdzamy wpłynięcie zaliczki i rezerwujemy miejsce na mocno.  Ilość miejsc ograniczona tylko 8 osób.  O miejscu decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Resztę należności należy wpłacić przelewem na powyższe konto lub  osobiście gotówką do dnia rozpoczęcia szkolenia i przyjazdu uczestnika. W przypadku rezygnacji, po wpłacie zaliczki aby odzyskać wpłatę zaliczki należy poszukać na swoje miejsce nowego uczestnika w innym przypadku zaliczka przepada na rzecz szkolącego.

W cenie uczestnictwa jest: pobyt, nocleg i wyżywienie, w tym  szkolenie przygotowujące do egzaminu na żeglarza jachtowego. Zapewniamy kadrę z kilkudziesięcio letnim stażem szkoleniowo żeglarskim, jachty żaglowe, sprzęt ratunkowy i asekuracyjny. Zgodnie z najnowszymi przepisami szkolimy nie tylko w manewrowaniu  na żaglach lecz również na silniku przyczepnym o mocy 5 KM i jego obsłudze.

Od ceny 1160 zł można uzyskać zniżki:
100 zł dla harcerzy ZHP w StG,
100 zł za osobę dodatkową na szkolenie, przyprowadzoną ze sobą. Obowiązuje procedura zapisu jak wyżej.

Koszt szkolenia bez noclegów i wyżywienia 750 zł. Tegoż kosztu dotyczą również w/w zniżki.
 

Uczestnik przyjeżdżając na zgrupowanie powinien  posiadać:

 • Najważniejsza rzecz to chęć do nauki żeglowania.

 • Własny podręcznik Żeglarz i sternik jachtowy ( im nowsze wydanie tym mniej zmian , podręcznik rekomendowany przez Polski Związek Żeglarski) autorzy Kolaszewski i Swidwiński.

 • Odpowiedni ubiór na jacht na ładną pogodę jak i na niepogodę, miękkie obuwie nie smolące białego pokładu, nie mogą to być klapki lecz sandały, koniecznie z paskiem z tyłu stopy. Tzw klapki lubią wpadać do wody , do tego mają tendencję do wciągania ich właściciela ze sobą.

 • Zeszyt do zapisywania mądrości żeglarskich

 • No i narzędzie do zapisywania tych mądrości.

 • Niepełnoletni zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na uprawianie żeglarstwa i udział w kursie żeglarskim.(rodzice zgodę wypełniają na miejscu w Osieku)
 • Niepełnoletni legitymację szkolną, studenci legitymację studencką, pełnoletni dowód osobisty.
 • Kapcie do używania w kwaterach (pokojach gościnnych),
 • Dla niepełnoletnich ubezpieczenie  NW obejmujące okres wakacji.

      Nie zabierać glanów, desantów itp butów.

 

W trakcie szkoleń teoretycznych posiłkuję się materiałami w formie elektronicznej oraz  filmami. Udostępniam linki z których można korzystać podczas nauki własnej.

W każdym pomieszczeniu w miejscu zakwaterowania jest  wifi.

Dojazd do Agroturystyczenj Stanicy Żeglarskiej FIRYN w Osieku we własnym zakresie. Do GPS-a należy wpisać: 83-221 Osiek, ul. Wyzwolenia 8

Uczestnik powinien stawić się do godziny 09.00 dnia rozpoczęcia kursu tj. na turnus 1-sz 4 lipca, na turnus 2-gi  30 lipca. Istnieje mozliwoś zakwaterowania wieczorem dzień wcześniej. O przyjeździe dzień wcześniej proszę zawiadomić organizatora najpóźniej 2 lipca lub 28 lipca.

   Najnowsze przepisy nie wymagają od żeglarzy umiejętności pływania wpław, my jednak wymagamy minimum umiejętności, czyli 100 m jakimkolwiek stylem na brzuchu lub na plecach, nurek 5 m pod wodą. Umiejętność pływania wpław sprawdzam pierwszego dnia zgrupowania niezależnie od pogody.

 Harmonogram zajęć:

 • 07:30 - pobudka, toaleta poranna, klar w pokojach,

 • 08:00 - rozgrzewka poranna , kąpiel w jeziorze

 • 08:30 - śniadanie,

 • 09:30 - zajęcia praktyczne, manewrowanie jachtem,

 • 13:30 - obiad,

 • 14.00 - nauka własna,

 • 15:00 - zajęcia praktyczne, manewrowanie jachtem,

 • 18:30 - kolacja,

 • 19:00 - zajęcia teoretyczne,

 • 21:00 - nauka własna,

 • 22:30 - cisza nocna.

Zmiana harmonogramu może nastąpić w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi (stil, ulewne deszcze, sztormy). Informacje o zmianie harmonogramu podaję wieczorem dzień wcześniej.

Egzamin jest przeprowadzany zgodnie z wytycznymi MSiT. Jak przystąpić do egzaminu? link http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/egzaminy/

 

                  Podręcznik:  

Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski z płytą CD, autorzy Kolaszewski i Świdwiński, jak najnowsze wydanie.

 

A tak było u nas na zajęciach szkoleniowych  wcześniej .

 

Szkolenie żeglarskieSzkolenie na holuSzkolenie żeglarskieSzkolenie żeglarskieZajęcia z ratownictwa

Facebook