Oferta Agroturystyczna i Żeglarstwo w Osieku.


Niebywały spokój, cisza, bliskość natury i jezioro Kałębie tuż obok domu to nasze największe atuty. Jeśli masz ochotę na aktywny wypoczynek w Borach Tucholskich to musisz nas koniecznie odwiedzić. Nasze gospodarstwo agroturystyczne umiejscowione jest  blisko centrum wsi, ok 50m od przystanku autobusowego PKS. Gości przyjmujemy całorocznie w naszym rodzinnym domu zlokalizowanym na działce położonej tuż przy jeziorze Kałębie. Do plaży nad jeziorem Kałębie mamy rzut beretem, bo wystarczy minąć granicę naszej działki, a już jest się na plaży (po wyjściu z domu do plaży jest ok 140m). Jest to nadzwyczajny punkt wypadowy na piesze i rowerowe wycieczki po Borach Tucholskich gdyż przy tak dogodnej lokalizacji wszędzie jest blisko!

Nasz dom znajduje się przy jednej z głównych ulic w Osieku. 

 

 

Polecamy odcinek serialu  Smaczne Kociewie "Kurczak wędzony po kociewsku". Film nakręcony w Osieku w naszej stanicy.  https://youtu.be/PhQgg2zfS-8

Kolonie żeglarskie dla dzieci w wieku 8 - 12 lat -nabór otwarty

Uczniowski Klub Sportowy OPTI OSIEK i Agroturystyka Żeglarstwo FIRYN zapraszają na  kolonie żeglarskie nad Morzem Kociewskim dzieci w wieku 8 - 12 lat.
Termin turnusu K: 02 - 11 sierpnia 2024 roku

Od kilku lat, corocznie w Osieku nad jeziorem Kałębie  zwanym Morzem Kociewskim, odbywają się obozy szkoleniowe, kolonie i półkolonie żeglarskie, w  przyjacielskiej rodzinnej atmosferze. Kameralny nastrój, ograniczona ilość uczestników  zapewniają spokój, bezpieczeństwo przy żeglarskich zabawach. Poprzez zabawę "adeptów żeglarskich przekuwamy w wilki morskie".  Dla dzieci realizujemy specjalny program szkoleniowy na optymistach, finie, omegach, kajakach, supach. 

Obóz żeglarski szkoleniowy na patent żeglarza i sternika motorowodnego. Zapisy.

Uczniowski Klub Sportowy OPTI OSIEK i Agroturystyka Żeglarstwo FIRYN zapraszają na obóz żeglarski dla młodzieży przygotowujący do złożenia egzaminu na żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego.
Termin turnusu TS:  od 22 czerwca do 07 lipca 2024r.

Od wielu lat, corocznie w Osieku nad jeziorem Kałębie  zwanym Morzem Kociewskim, odbywają się szkolenia żeglarskie w  przyjacielskiej rodzinnej atmosferze. Kameralny nastrój, ograniczona ilość uczestników  zapewniają spokój oraz bezproblemową koncentrację potrzebną do wchłaniania tajemnej wiedzy żeglarskiej. Dzięki temu "... szczury lądowe przekuwamy w wilki morskie...".  

XIV BAŁTYCKI REJS KOCIEWIAKÓW - nabór zakończony

Rejs żeglarski z Gdyni w terminie od 24 sierpnia do 31 sierpnia 2024r.

Jako Zarząd UKS OTI OSIEK, Hanka, Kacper i Ja-Jędrek oranizujemy rejs żeglarski na trzy jachty. Rejs non profit po kosztach. Planujemy pożeglować na drugą stronę Bałtku z Gdyni. Na trzech jachtach. Beneteou Cyklades 50,5 , Cobra 41, Beneteau Oceanis 36. Jeśli pogoda nie pozwoli to zrobimy polskie wybrzeże .lub Litwę i Łotwę.

Koszt około 1820 zł. Kaucja przy wejściu na jacht 700 zł. Zapisy chętnych już trwają. 
Zadzwoń 513 418 709 lub napisz maila: afiryn@wp.pl albo nas odwiedź. Ilość miejsc ograniczona: 21 (9+7+5). 

Majówkowe szkolenie dla dorosłych na żeglarza jachtowego.

Uczniowski Klub Sportowy OPTI OSIEK i Agroturystyczna Stanica Żeglarska FIRYN zapraszają na szkolenie  żeglarskie dla dorosłych przygotowujące do złożenia egzaminu na żeglarza jachtowego oraz dodatkowo sternika motorowodnego.

Termin szkolenia obejmuje tzw majowy long weekend. Zajęcia od 27 kwietnia do 5 maja. Codziennie.
 

Kolonie żeglarskie dla dzieci w wieku 7-9 lat nabór zamknięty

Uczniowski Klub Sportowy OPTI OSIEK i Agroturystyczna Stanica Żeglarska FIRYN zapraszają na  kolonie żeglarskie nad Morzem Kociewskim dzieci w wieku 7 - 9 lat.
Termin turnusu K: 13 sierpnia - 20 sierpnia 2023 roku

Od kilku lat, corocznie w Osieku nad jeziorem Kałębie  zwanym Morzem Kociewskim, odbywają się obozy szkoleniowe, kolonie i półkolonie żeglarskie, w  przyjacielskiej rodzinnej atmosferze. Kameralny nastrój, ograniczona ilość uczestników  zapewniają spokój, bezpieczeństwo przy żeglarskich zabawach. Poprzez zabawę "adeptów żeglarskich przekuwamy w wilki morskie".  Dla dzieci realizujemy specjalny program szkoleniowy na optymistach, finie, omegach, kajakach, supach. 

REGATY NA JAGODY - 29.07.2023 JUŻ BYŁY

ŻEGLARZ JACHTOWY

 

 

Sternik motorowodny

 

                                              2024

X Rejs Żeglarski Kociewiaków z Kołobrzegu w terminie 7 sierpnia do 14 sierpnia 2021r.

Rejs żeglarski z Kołobrzegu w terminie 7 sierpnia do 14 sierpnia 2021r.

Rejs non profit po kosztach.
Miał być Amsterdam lecz z powodu COVIDA i związanych z tym niejasności czarterowych będzie z Kołobrzegu. Plan jest taki żeby zrobić Trelleborg, przez Bornholm. Lub Bornholm Rugia. Jeśli Covid nie pozwoli to zrobimy polskie wybrzeże, Zalew Szczeciński?

Koszt około 1600 zł. Zaliczka przy zapisach 500 zł. Zapisy chętnych już trwają.  Zadzwoń 513 418 709 lub napisz maila: afiryn@wp.pl albo nas odwiedź. Na obecną chwilę są tylko 4 wolne miejsca. 

 

Facebook